Контактний телефон
(050) 951-52-80
(097) 132-34-24

ПП "Лакітек"
Структурована кабельна система

Структурована кабельна система (СКС) - фізична основа інфраструктури будівлі, що дозволяє звести в єдину систему безліч мережевих інформаційних сервісів різного призначення: локальні обчислювальні та телефонні мережі, системи безпеки, відеоспостереження і т.д. Як правило, ці сервіси розглядаються в рамках певних служб підприємства.

СКС являє собою ієрархічну кабельну систему, змонтовану в будівлі або в групі будівель, яка складається із структурних підсистем. Її обладнання складається з набору мідних і оптичних кабелів, крос-панелей, з’єднувальних шнурів, кабельних роз’ємів, модульних гнізд, інформаційних розеток, а також з допоміжного обладнання. Всі елементи СКС інтегруються в єдиний комплекс (систему) і експлуатуються згідно з певними правилами.

Кабельна система - це система, елементами якої є кабелі і компоненти, які пов’язані з кабелем. До кабельних компонентами належить все пасивне комутаційне устаткування, що служить для з’єднання або фізичного закінчення (термінування) кабелю - телекомунікаційні розетки на робочих місцях, кросові і комутаційні панелі (жаргон: «патч-панелі») в телекомунікаційних приміщеннях, муфти та сплайс-касети.

Структурована система - це будь-який набір або комбінація пов’язаних і залежних складових частин. Термін «структурована» означає, з одного боку, здатність системи підтримувати різні телекомунікаційні додатки (передачу мови, даних і відеозображень), з іншого - можливість застосування різних компонентів і продукції різних виробників, і з третього - здатність до реалізації так званої мультимедійної середовища, в якій використовуються декілька типів передавальних середовищ - коаксіальний кабель, UTP, STP і оптичне волокно. Структуру кабельної системи визначає інфраструктура інформаційних технологій, IT (Information Technology), саме вона диктує зміст конкретного проекту кабельної системи відповідно до вимог кінцевого користувача, незалежно від активного обладнання, яке може застосовуватися згодом.

СКС є універсальним і гнучким вирішенням задачі побудови кабельної інфраструктури будівлі, причому ця інфраструктура адаптована до даної будівлі і здатна підтримувати найширший діапазон застосувань (сервісів).

Основними стандартами на кабельне обладнання приміщень є американський ANSI/TIA/EIA-568 та міжнародний ISO/IEC 11801.

У стандарті EIA/TIA-568С для кабельних ліній і для компонентів (кабелів і роз’ємів) визначені наступні категорії:
       категорія 3, пропускає сигнал в смузі частот до 16 МГц,
       категорія 5e - смуга частот до 100 МГц,
       категорія 6 - смуга частот до 250 МГц,
       категорія 6A - смуга частот до 500 МГц.

У стандарті ISO/IEC 11801 визначені наступні класи для кабельних ліній:
       в смузі частот до 16 МГц клас С,
       в смузі до 100 МГц клас D,
       в смузі до 250 МГц клас E,
       в смузі до 500 МГц клас E (A),
       в смузі до 600 МГц клас F (A)

Характеристики та риси СКС:

Універсальність. Структурована кабельна система при продуманій організації може стати єдиним середовищем для передачі комп’ютерних даних у локальній обчислювальній мережі, організації локальної телефонної мережі, передачі відеоінформації й навіть передачі сигналів від датчиків пожежної безпеки або охоронних систем. Це дозволяє автоматизувати багато процесів контролю, моніторингу й керування господарськими службами й системами життєзабезпечення підприємства.

Збільшення терміну служби. Строк морального старіння добре структурованої кабельної системи може становити 10-15 років.

Зменшення вартості додавання нових користувачів і зміни їх місць розташування. Відомо, що вартість кабельної системи є відносно великою й визначається в основному не вартістю кабелю, а вартістю робіт з його прокладки. Тому більш вигідно провести однократну роботу із прокладки кабелю, можливо, з більшим запасом по довжині, ніж в кілька разів виконувати прокладку, нарощуючи довжину кабелю. При такому підході всі роботи з додавання або переміщення користувача зводяться до підключення комп’ютера до вже наявної розетки.

Можливість легкого розширення мережі. Структурована кабельна система є модульною, тому її легко розширювати. Наприклад, до магістралі можна додати нову підмережу, не чинячи жодного впливу на наявні підмережі. Можна замінити в окремій підмережі тип кабелю незалежно від іншої частини мережі. Структурована кабельна система є основою для розподілу мережі на легко керовані логічні сегменти, тому що вона сама вже розділена на фізичні сегменти.

Забезпечення ефективнішого обслуговування. Структурована кабельна система полегшує обслуговування й пошук несправностей у порівнянні із шинною кабельною системою. При шинній організації кабельної системи відмова одного із пристроїв або сполучних елементів приводить до відмови всієї мережі. У структурованих кабельних системах відмова одного сегмента не діє на інші, тому що об’єднання сегментів здійснюється за допомогою концентраторів. Концентратори діагностують і локалізують несправну ділянку.

Надійність. Структурована кабельна система має підвищену надійність, оскільки виробник такої системи гарантує не тільки якість її окремих компонентів, але і їхню сумісність.

Лічильники

  Наша адреса:
  43005, м.Луцьк, пр-кт Президента Грушевського, 30.
  Телефон: (050) 951-52-80, (097)132-34-24

© 2006-2024. ПП "Лакітек".